Kuvvetmira 2003
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuvvetmira 2003

SAGOPA KAJMER, KOLERA & ABLUKA ALARM FAN SİTESİ

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

DJ BENİM... (YARIŞMA)

YazarMesaj
ThE-MaTaDoR
Admin
ThE-MaTaDoR

Hangi Şehir? : Ankara

DJ BENİM... (YARIŞMA) Empty
MesajKonu: DJ BENİM... (YARIŞMA)   DJ BENİM... (YARIŞMA) I_icon_minitimePerş. Kas. 20, 2008 7:27 pm

Sagopa Kajmer ve Kolera’nın sahibi olduğu Melankola Müzik’ten amatör dj’ler için yeni bir yarışma var. 1000 YTL para ödüllü RE-MİXTAPE yarışmasının ayrıntıları…

Melankolia’dan hep bir aktivite,hep bir çalışma ve etkinlik bekleyenlere merhabalar,
Eğer müzik yapabiliyorsanız ve amacınız birşeyler mixleyebilmekse tam zamanı!

Sizlere 4′ü Sagopa Kajmer’in 1′i Kolera’nın olmak üzere 5 adet acapella veriyoruz. Bu acapellaları en güzel şekilde kendi prodükte ettiğiniz bir beate mixleyeceksiniz ve bir mixtape oluşturacaksınız.Toplam 5 re-mix ten oluşturmanız gereken bu mixtape tamamen size ait olan prodüksyonlarla yapılmalıdır ve free beat kesinlikle yasaktır. Bizzat siz bu remixleri bir müzik programı kullanarak yapmalısınız.

Puanlama neye göre yapılacak sorusuna gelince, şarkıların zorluk derecesine göre puanlama yapılacaktır.
Yapılan remix içinde armoniler ve uyum bir bütün olmalı,melodiler vokalle uyumlu ve kulağı rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır.Zaten free beat kullanırsanız nakaratları kesinlikle mixleyemezsiniz. Bu nedenle işi biraz zorlaştırdık. Teknik olarak biraz daha güç olan şarkılara yer verdik.

Puanlama olarak zorluk derecesine göre bir düzenleme yapılacak 100 üzerinden puanlama şöyledir:

1-Gölge Haramileri 25 puan
2-Yakın ve Uzak 30 puan
3-Kırık Çocuk 10 puan
4-Zor İş 15 puan
5-Beyaban 20 puan

Şarkıların,rap bölümlerini ve nakaratlarını hayal gücünüze göre harmanlayabilir ve kendinize göre yepyeni şeyler çıkarabilirsiniz. Kendinize has remixler yapabilirsiniz.5 parçayıda mixleyip kendi mixtapeinizi oluşturun.

Yarışma süresi 2 aydır yani 13 Ocak 2009 yarışmanın bitiş tarihidir.Siz bu 60 gün boyunca prodüksyonlarınızı ortaya koymaya bakın.

Yarışmanın 1.sine 1000 ytl para ödülü verilecektir.Bu ödül sadece motive amaçlıdır.2. ve 3. ye ise Melankoliawear’dan tişört hediye edilecektir.

Görüldüğü üzere gayet eğlenceli görünen bir yarışma Melankolia Ailesinin daha çok kaynaşması ve üretmesi için güzel bir fırsat 2 ayda 5 şarkı için uzun bir süre.Tek istediğimiz şarkıların orijinal hallerinin melodilerinden uzak durup kendi hayal gücünüzle kendi melodilerinizi çıkararak yepyeni şarkılar oluşturmanız.

Gelecek ”DJ BENİM” Mixtapelerini merakla ve sabırla bekliyoruz.İlgililere kolay gelsin.

Başarılar diliyoruz.

Miracapella link:
http://rapidshare.com/files/163497995/Miracapella.rar

Mixtapeleri yollamanız gereken mail adresi:djbenim@melankolia.com.tr
http://kuvvetmira2003.yetkinforum.com

DJ BENİM... (YARIŞMA)
1 sayfadaki 1 sayfası